- Csapdák fajok szerint
- Nyest csapda
- Macska csapda
- Róka csapda
- Patkány csapda
- Egér csapda
- Pele csapda
- Borz csapda
- Görény csapda
- Menyét csapda
- Nyúl csapda
- Vakond csapda
- Csapdák méret szerint
- Élvefogó madárcsapdák
- Fácán csapda
- Galamb csapda
- Szarka csapda
- Dolmányos varjú csapda
- Típus szerint
- Ölő csapdák
- Fenn csapda
- Hattyúnyak csapda
Rókacsapda 1200x300x325mm, 1 ajtós
-
1200mm hosszú, 1 ajtós, bel- és külterületen egyaránt használható rókacsapda.
1200 mm-es hosszára tekintettel elsősorban rókakölyök illetve süldő róka befogására ajánljuk. Kifejlett rókára az 1400 mm hosszú csapdákat javasoljuk, melyeket ide kattintva tekinthet meg.
A rókacsapda főbb jellemzői:
- egyszerűen használható
- biztos ajtózárási mechanika az önszabadulás megakadályozására
- rendkívül erős, ponthegesztett acélrácsból készült, amely jóval erősebb a legtöbb, forgalomba lévő csapda anyagánál
- elektrosztatikus porfestéssel készült bevonattal rendelkezik, mely bevonat sokkal tartósabb és ellenállóbb, mint az oldószeres festés
- kedvező ár
Hogyan működik az 1 ajtós rókacsapda?
A csapda egyik vége ráccsal lezárt, mely végénél egy ún. csalihorog található. A horogra kell feltűzni vagy más módon ráerősíteni a csalétket. A csali megszerzése érdekében a róka a csalihorgot maga felé húzva hozza működésbe a csapda fogó mechanizmusát, így a csapda ajtaja egy tengelyen billenve bezáródik és a róka fogságba esik.
Az 1 ajtós rókacsapda vitathatatlan előnye, hogy mivel a bezáródó ajtó a róka mögött van, esélye sincs megfordulni és ily módon kiszökni a csapdából. Az ajó a zárás után fixen, a róka számára kinyithatatlan módon rögzül, sőt akkor sem nyílik ki, ha a róka esetleg felborítaná a csapdát.Tipp a csalizáshoz
Érdemes egy kisebb, maréknyi méretű tömlőt készíteni tetszőleges laza szövésű anyagból, például az ismert uborkás illetve burgonyás zsákból, majd a csalétket (pl. száraz kutyatápot) a tömlőbe téve felkötni a csalihorogra. Amint a róka ráharap, a hegyes szemfogai beleakadnak a tömlőbe, így elengedni sem tudja, azaz mindenképpen működésbe hozza a csapdát.
A rókacsapda az alábbi fajok befogására is használható:
borz és kisebb testű szőrmés ragadozók