- Csapdák fajok szerint
- Nyest csapda
- Macska csapda
- Róka csapda
- Patkány csapda
- Egér csapda
- Pele csapda
- Borz csapda
- Görény csapda
- Menyét csapda
- Nyúl csapda
- Vakond csapda
- Mókus csapda
- Rovarcsapda, rovarirtó
- Csapdák méret szerint
- Élvefogó madárcsapdák
- Fácán csapda
- Galamb csapda
- Szarka csapda
- Dolmányos varjú csapda
- Héja csapda
- Típus szerint
- Ölő csapdák
- Fenn csapda
- Hattyúnyak csapda
Macskacsapda 1000mm, 2 ajtós
2 ajtós élvefogó macskacsapda macska és hasonló termetű állatok befogásához.
-
A macskacsapda főbb jellemzői:
- rendkívül erős, ponthegesztett acélrácsból készült
- egyszerűen használható ládacsapda
- biztos ajtózárási mechanika az önszabadulás megakadályozására
- ideális méretű, többféle faj befogására is alkalmas
- kedvező ár
A macskacsapda mérete 100 cm x 25 cm x 22,5 cm, ideális a nagyobb kandúrok befogására is. Kapható gyorsítórugós változatban is, melyet ide kattintva tekinthet meg: 100 cm-es gyorsítórugós macskacsapda
Hogyan működik a macskacsapda?
A csapda közepén egy csalitálca található, rajta két ún. csalihoroggal. A csalitálca taposólemezként is működik. A csalitálcára téve, a csalihorogra tűzve vagy egyszerűen a tálca fölé-mellé helyezhetjük el a csalétket (érdemes többfélét is kipróbálni). A csali megszerzése közben a macska a csalitálcát megmozdítva működésbe hozza a csapda fogó mechanizmusát, így a csapda ajtói egy-egy tengelyen lebillenve bezáródnak és a macska fogságba esik. A befogás közben a macska sérülést nem szenved.
Miért ajánljuk ezt a macskacsapdát?
→ Ez a csapda 3 mm-es huzalvastagságú ponthegesztett acélrácsból készült, amely jóval erősebb a legtöbb forgalomban lévő macskacsapda anyagánál.
→ Ez a csapda körben, azaz oldalt-felül és alul is (!) rácsból készült – ez nagyon fontos!
Egyes csapdák alját tömör lemezből készítik, ami előnytelen megoldás, mert a használat közben a csapdába természetes úton bekerülő por és nedvesség (eső, pára harmat) valamint a csalimaradék, esetleg a befogott állatról származó szőr stb. gusztustalan, nyákos, szagos elegyet képez, melyet a fertőzésveszély miatt folyamatosan takarítani kell. A komoly gyártók tisztában vannak ezzel, így a minőségi gyártmányok alsó, talajra kerülő felületét is rács anyagból készítik el, ahogy ezt a csapdát is.A rácsból készült alj előnye, hogy a csapda tulajdonképpen öntisztul azáltal, hogy az előzőekben említett, elkerülhetetlenül képződő szennyeződés a talaj felé távozik.
→ Kevesen gondolnak rá, pedig nagyon fontos, hogy csapda ajtajának oly módon kell záródni, hogy képes legyen megakadályozni az állat önszabadítását, önszabadulását. Kevés bosszantóbb dolog van annál, mint amikor a befogott állat a csapda hibájából kiszökik. A régebbi csapdák esetében az ajtók rögzítését, zárva tartását egy U alakhoz hasonló támasztó füllel oldották meg, ami egy régi, idejétmúlt, "diszkont" megoldás. Ennek a mechanikának az a hátránya, hogy a macska az ajtót belülről mozgatva előbb-utóbb képes lehet az ajtót felnyomni és elszökni.
Mindezt elkerülendő, ennek a csapdának a zárása úgy történik, hogy az ajtók lecsapódásával egy időben egy rúd zuhan keresztben az ajtók elé, mely rúd a fotón látható hullám alakú kiképzés miatt nem tud felfelé mozdulni, így az ajtó a macska számára kinyithatatlan.
A macskacsapda kihelyezése, használata
A macskacsapdát egyszerűen a macskák mozgási területére kell kihelyezni. Nem különösebben óvatosak, ezért akár már az első nap lehet fogásra számítani, de érdemes tudni az alábbiakat: A macskák általában fix útvonalakat járnak be, a kandúrok a többi macskaféléhez hasonlóan vizelettel jelölik meg a területüket. Ahol táplálékot találnak vagy kapnak, oda rendszeresen visszajárnak. Ha az ön területén (telkén) csak átjárnak a macskák, azaz ezidáig nem találhattak ott táplálékot, akkor érdemes még a csapda kihelyezése előtt 1-2 napon keresztül, a csapda leendő helyére táplálékot kitenni, hogy a macska vagy macskák odaszokjanak. Amikor a táplálék eltűnik, a csapdát lehetőleg ugyanazzal a táplálékkal csalizva érdemes kitenni. Ha egy nagyobb területen (pl. üzem) kell összefogni a kóbor állatokat, akkor szintén érdemes előzőleg táplálékkal egy helyre csalogatni-szoktatni a macskákat, majd utána kihelyezni a csapdát.
A macskacsapdához használatos csalik, csalétkek
A macska alapvetően minden húsféle táplálékot elfogyaszt, így bármelyik ilyen jellegű étek megfelehet csaliként. Sokan „gyári” macskaeledelt használnak, egyszerűen a csalitálca mellé helyezve. Könnyen használható csalétek pl. az olcsó virsli, ami feltűzhető a csalitálca horgára.
A macskacsapda az alábbi fajok befogására is használható:
kistestű szőrmés ragadozók (nyuszt, menyét, hermelin, görény) valamint nyúl