- Csapdák fajok szerint
- Nyest csapda
- Macska csapda
- Róka csapda
- Patkány csapda
- Egér csapda
- Pele csapda
- Borz csapda
- Görény csapda
- Menyét csapda
- Nyúl csapda
- Vakond csapda
- Mókus csapda
- Rovarcsapda, rovarirtó
- Csapdák méret szerint
- Élvefogó madárcsapdák
- Fácán csapda
- Galamb csapda
- Szarka csapda
- Dolmányos varjú csapda
- Héja csapda
- Típus szerint
- Ölő csapdák
- Fenn csapda
- Hattyúnyak csapda
Élvefogó csapda 1000x250x225mm 2 ajtós, élőcsali tartóval
-
1000x250x225mm méretű 2 ajtós élvefogó csapda élő csali tartóval és szabadulásbiztos ajtózárási mechanikával.
Ezt a csapdát az alábbi fajok befogására ajánljuk:
- Élő csalétekkel:
- nyest és hasonló termetű kisragadozók: nyuszt, görény, menyét stb.
- rókakölyök
- Hagyományos (nem élő) csalétekkel
- nyest és hasonló termetű kisragadozók: nyuszt, görény, menyét stb.
- rókakölyök
- macska
- nyúl
Miért különösen hatékony az élő csalétkes csapda?
A ragadozó állatok számára a legvonzóbb csalétek az élő állat. A ragadozók az élő csali vonzásának nem tudnak ellenállni: képtelenek leküzdeni a természet adta vadászösztönüket, vagyis várhatóan támadnak, amennyiben egy zsákmányállatot kínálunk számukra csalétekként.
Ha a ragadozó az ön által tartott állatokat (baromfi, galamb) hordja el, azokra vadászik, akkor a bármilyen nem-élő" csalétekkel (tojás stb.) sokkal kisebb eséllyel, sokkal nehezebben tudja csapdába csalni. Ilyen esetben kifejezetten az élő csalétkes csapdát érdemes használni!
Hogyan működik?
A csapda mindkét végén egy-egy lemezajtó, a hosszának kb. 1/3-ánál pedig egy fel- illetve lehajtható elválasztó rács található. A csapda használható élő csalétekkel és hagyományos 2 ajtós csapdaként is!
Élő csalétek esetében az egyik ajtót zárva kell tartani, a zárt ajtó és a lehajtható elválasztó rács közé kell helyezni az élő csaliállatot. A csaliállat megközelítése közben a ragadozó a taposólemezre lép és a csapda záródik."Nem-élő" csalétek esetében az elválasztó rácsot egyszerűen fel kell hajtani és rögzíteni, így a csapda hagyományos 2 ajtós csapdaként is használható.
Legfontosabb előnyei:
→ azonnal használatra kész, nem kell összeszerelni
→ egyszerűen használható, megbízható ládacsapda
→ elektrosztatikus porfestéssel készült bevonat védi az időjárás viszontagságaitól
→ 3 mm-es huzalvastagságú ponthegesztett acélrácsból készült, amely jóval erősebb a legtöbb forgalomban lévő csapda anyagánál.
→ körben, azaz oldalt-felül és alul is (!) rácsból készült – ez nagyon fontos! Egyes csapdák alját tömör lemezből készítik, ami előnytelen megoldás, mert a használat közben a csapdába természetes úton bekerülő por és nedvesség (eső, pára harmat) valamint a csalimaradék, esetleg a befogott állatról származó szőr stb. gusztustalan, nyákos, szagos elegyet képez, melyet a fertőzésveszély miatt folyamatosan takarítani kell. A komoly gyártók tisztában vannak ezzel, így a minőségi gyártmányok alsó, talajra kerülő felületét is rács anyagból készítik el, ahogy ezt a csapdát is. A rácsból készült alj előnye, hogy a csapda tulajdonképpen öntisztul azáltal, hogy az előzőekben említett, elkerülhetetlenül képződő szennyeződés a talaj felé távozik.
→ szabadulásbiztos ajtózárási mechanikája garantálja, hogy a befogott állat önerejéből nem tud kiszabadulni a csapdából. Az ajtók a zárása úgy történik, hogy az ajtók lecsapódásával egy időben egy rúd zuhan keresztben az ajtók elé, mely rúd a fotón látható hullám alakú kiképzés miatt nem tud felfelé mozdulni, így az ajtó az állat számára kinyithatatlan.