- Csapdák fajok szerint
- Nyest csapda
- Macska csapda
- Róka csapda
- Patkány csapda
- Egér csapda
- Pele csapda
- Borz csapda
- Görény csapda
- Menyét csapda
- Nyúl csapda
- Vakond csapda
- Mókus csapda
- Rovarcsapda, rovarirtó
- Csapdák méret szerint
- Élvefogó madárcsapdák
- Fácán csapda
- Galamb csapda
- Szarka csapda
- Dolmányos varjú csapda
- Héja csapda
- Típus szerint
- Ölő csapdák
- Fenn csapda
- Hattyúnyak csapda
Patkánycsapda, íves 40cm
Élvefogó patkánycsapda 40 cm-es, rácsos, íves kivitelben. Folytonfogó, egyszerre több példány is fogható vele.
A patkánycsapda működése
A patkány a csapda végén található nyíláson keresztül jut be a csapdába. A csapda közepén lévő rácsra építve egy önműködő ajtó található. Amint a patkány rálép, súlya miatt az ajó billenve nyílik és a patkány a fogórekeszbe jut, majd az ajtó a ráépített ellensúlynak köszönhetően visszazár. A bejutott patkány így már nem tud kijönni a csapdából.
A patkánycsapda kihelyezése, használata
A csapdát egyszerűen a patkányok mozgási területére kell kihelyezni. Megfelelő csalétekkel viszonylag könnyen a csapdába csalhatók, akár már az első napon lehet fogásra számítani. A csalétket a csapda fogórekeszébe kell tenni, illeteve néhány apróbb falatot a csapda bejárati nyílásához is érdemes elhelyezni, melyek segítségével "bevezethetjük" a patkányt a csapdába.
A patkánycsapdához használatos csalik, csalétkek
A patkány szinte minden, számára emészthető étket elfogyaszt. Érdemes többféle csalétket kipróbálni illetve a csailkat váltogatni. Tapasztalatok szerint különösen fogós a föstölt szalonna (bőr is lehet), a füstölt kolbász és a dióbél. Ebben a csapdában a kialakítása miatt szinte bármilyen csalétket el lehet heyezni.