- Csapdák fajok szerint
- Nyest csapda
- Macska csapda
- Róka csapda
- Patkány csapda
- Egér csapda
- Pele csapda
- Borz csapda
- Görény csapda
- Menyét csapda
- Nyúl csapda
- Vakond csapda
- Mókus csapda
- Rovarcsapda, rovarirtó
- Csapdák méret szerint
- Élvefogó madárcsapdák
- Fácán csapda
- Galamb csapda
- Szarka csapda
- Dolmányos varjú csapda
- Héja csapda
- Típus szerint
- Ölő csapdák
- Fenn csapda
- Hattyúnyak csapda
Patkánycsapda 500mm, 2 ajtós, gyorsítórugós
2 ajtós, gyorsítórugós ajtózárási mechanikával készült, könnyen kezelhető, hatékony, nagyobb testű egyedek befogására alkalmas patkánycsapda.
Miért érdemes patkánycsapdát használni?
2018-tól Európai Uniós előírásnak megfelelően az ún. lakossági felhasználású patkánymérgek hatóanyag-tartalmát jelentősen le kellett csökkenteni. Emiatt a kereskedelmi forgalomban kapható mérgek szinte hatástalanok: a patkányok elhordják-elfogyasztják, de puszulás alig vagy egyáltalán nem figyelhető meg. A ház körüli patkányok eltávolítására a különböző csapdák jelenthetnek megoldást.
A patkánycsapda működése
A csapda közepén egy csalitálca található, rajta két ún. csalihoroggal. A csalitálca taposólemezként is működik. A csalitálcára téve, a csalihorogra tűzve vagy egyszerűen a tálca fölé-mellé helyezhetjük el a csalétket (érdemes többfélét is kipróbálni). A csali megszerzése közben a patkány a csalitálcát megmozdítva működésbe hozza a csapda fogó mechanizmusát, így a csapda ajtói egy-egy tengelyen lebillenve bezáródnak és a patkány fogságba esik.
Miért ajánljuk ezt a patkánycsapdát?
→ Ez a csapda ponthegesztett acélrácsból, kizárólag fém alkatrészekből készül. Nem törik, nem megy tönkre, karbantartást nem igényel, hosszú évekig használható.
→ A gyorsítórugós ajtózárási mechanika miatt ajtói villámgyorsan záródnak, a belekerült állatnak gyakorlatilag nincs esélye a menekülésre.
→ 50 cm-es hossza miatt alkalmas nagy testű, kifejlett patkányok befogására
A patkánycsapda kihelyezése, használata
A csapdát egyszerűen a patkányok mozgási területére kell kihelyezni. A patkányok viselkedésének egyik sajátossága, hogy ösztönösen óvatosak, gyanakvóak minden új, a környezetükbe került tárggyal, így a csapdával szemben is. Emiatt érdemes a csapdát néhány napig ugyanazon a helyen hagyni (vagy rendszeresen ugyanarra a helyre kihelyezni), míg a bizalmatlanságukat le nem küzdik.
Fontos továbbá, hogy a patkány nagyon tanulékony: képes a csapdába került fajtárs "hibájából" okulni, így fogás után a többi egyed egy ideig elkerülheti a csapdát. Ennek megoldására érdemes többféle csapdát beszerezni és azokat felváltva használni: amikor fogás történik, a következő naptól célszerű másfajta csapdát kitenni.
A patkánycsapdához használatos csalik, csalétkek
A patkány alapvetően szinte minden, számára emészthetőnek tűnő táplálékot elfogyaszt, így rendkívül sokféle csalétekkel lehet és érdemes is próbálkozni. A csalétek megválasztásának szinte csak a fantázia szab határt. Tapasztalatok szerint jól működik az erős illatú csali: fűszeres kolbász, olajos hal, füstölt szalonnabőr. Érdemes még csaliként a különböző dió és mogyoróféléket, a csokoládét és a különböző gyümölcsöket.